Kaş Tatil Rehberi, sizin için Kaş Tatil planınızı kolaylaştırmak amacıyla hazırladığımız bir yardımcı rehberdir. Kaş’ta gezilecek yerler, Kaş’ta ne yenir, nerede yenir? ve benzeri sorularınıza hızlı cevaplar bulmanızı sağlayacak bu rehber dışında aklınıza takılan tüm sorular için de bize ulaşabilirsiniz. 

Kaş Gezilecek Yerler

kaş kaputaş

Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı, Kaş -Kalkan yolunda, Kaş merkeze 20,8 kilometre mesafede, Kalkan merkeze 7 kilometre mesafededir. Kaputaş plajı, dünya çapında bilinen, meşhur bir plajdır.

kaş patara

Patara Plajı

Patara Plajı Kaş’a 43 km uzaklıkta yer alır. 12 km’lik sahil uzunluğu ve 1500 metreye ulaşan genişliği ile dünyanın en uzun plajı unvanına sahiptir. İncecik kumdan oluşan plajı aynı zamanda Caretta Caretta kaplumbağalarının yumurtlama alanı. Bu nedenle 08:00 – 20:00 arası dışında plaj kullanıma kapalı.

kaş phaselis

Phaselis Antik Kenti

Phaselis Antik Kenti’nin Akdeniz’e uzanan küçük bir yarımada üzerinde İÖ 7’nci yüzyılda Rodoslu kolonistlerce kurulduğu söylenir. Kuruluş efsanesinde kolonistlerin yöre halkına mısır veya kurutulmuş balık önerilerine balık isteği ile cevap verildiği anlatılır.

likya yolu

Likya Yolu

Likya Yolu, Fethiye’den başlayarak Antalya’ya kadar uzanan ve tarihte Likya olarak adlandırılan Teke yarımadasındaki patikalardan bir kısmının işaretlenip haritalanması ile oluşturulmuş yürüyüş rotasıdır.

myra

Myra Antik Kenti

Bugünkü Demre ilçe merkezi ve civarında yer alan Myra Antik Kenti, aynı adı taşıyan ova üzerinde kurulmuştur. Myros Nehri’nin (Demre Çayı) batısındaki ulaşıma elverişli kanal ile şehrin denizle bağlantısı sağlanmaktaydı.

saklıkent kanyonu

Saklıkent Kanyonu

6 Haziran 1996’da kurulan Saklıkent Milli Parkı, Türkiye’nin güneybatısındaki bir milli parktır. Milli park bir kanyon olup, Muğla ili, Seydikemer’de, Fethiye’ye 50 km uzaklıkta yer almaktadır. Thé Kanyon, Antalya iline bağlı Kaş’a 65 km uzaklıktadır.

Kaş'ta Ne Yenir?

Deniz Ürünleri

Akdeniz'in bereketli sularından taptaze deniz mahsullerini mutlaka deneyin.

Tava Dondurması

Kaş özelinde bolca sevilen, Kaş meydanda farklı seçeneklerini bulacağınız dondurmayı denemeden ayrılmayın.

Ev Yemeği

Sulu yemek tercihiniz ise, Kaş'ta karşınıza bolca seçenek çıkacaktır.

Sağlıklı Beslenme

Sebze ağırlıklı salata menüleri sunan mekanlarda sağlıklı beslenin.

Vegan Menüler

Vegan / Vejetaryen beslenmeyi tercih ediyorsanız Kaş size bu konuda da farklı seçenekler sunabilmekte.

Akdeniz Mutfağı

Akdeniz'in eşsiz lezzetlerini bulabileceğiniz restoranlara mutlaka uğramalısınız.

Kaş Aktiviteler

dalış
Dalış
Paragliding
tekne turu
Tekne Turu
Kano
safari
Safari
at safari
At Safari
paraşüt
Paraşüt
Likya Yürüyüşü